III Ostrowiecka Volleymania - Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt

Siatkowka pilkaW dniu 10 marca 2018 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. rozegrany został III Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt „Ostrowiecka Volleymania” na rok szkolny 2017/2018. W turnieju mogły uczestniczyć uczennice osobno z klas VI, V, IV i młodsze. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7.

KLASY VI
W zawodach w kategorii klas VI-tych wzięło udział 24 dziewczęta w 6 drużynach z 5 szkół podstawowych, gry toczyły się w czwórkach. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały po dwie drużyny z grupy . Zwycięskie zespoły zagrały o I miejsce , wicemistrzynie o III miejsce.

Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP5: Maja Siemińska, Emilia Bajdo, Natalia Zaręba, Julia Malinowska, Wiktoria Samiec. Opiekun: Andrzej Waniel.
PSP3: Aleksandra Gospodarczyk, Aleksandra Libuda, Zuzanna Łaskawy, Wiktoria Nowak, Amelia Połetek, Malwina Łakomiec. Opiekun: Beata Kołodziej.
PSP7/1: Aleksandra Wiączek, Wiktoria Hejn, Martyna Klubińska, Weronika Zienkowska, Zuzanna Kowalska. Opiekun: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik, Wojciech Lis.

KLASY V
W zawodach w kategorii klas V-tych wzięło udział 27 dziewcząt w 8 drużynach z 6 szkół podstawowych, gry toczyły się w trójkach. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały dwie drużyny z grupy i zagrały na krzyż.

PSP14 – PSP10 15:7
Kolejność końcowa: PSP14, PSP5/2, PSP7/1, PSP10.

PSP1 – PSP5/1 5:15
PSP7/2 – PSP3 16:17
PSP5/1 – PSP3 15:10
PSP1 – PSP7/2 6:15
PSP7/2 – PSP5/1 5:15
PSP3 – PSP1 15;11
Kolejność końcowa: PSP5/1, PSP3, PSP7/2,PSP1.

PSP5/1 – PSP14 10:15
Kolejność końcowa: PSP14, 2. PSP5/1,,PSP5/2, PSP3.

PSP14: Zuzanna Mazur, Martyna Matysiak, Aleksandra Kwapisz, Julia Jabłońska. Opiekun : Dariusz Zwoliński.
PSP5/1: Alicja Sołtykiewicz, Julia Grudzień, Maja Barańska. Opiekun: Andrzej Waniel , Michał Kępczyński.
PSP5/2: Julia Dziewięcka, Oliwia Osojca, Kamila Rycombel. Opiekun: Andrzej Waniel, Michał Kępczyński.

KLASY IV
W zawodach w kategorii klas IV-tych wzięło udział 24 dziewcząt w 9 drużynach z 5 szkół podstawowych, gry toczyły się w dwójkach . Zawody zostały rozegrane w 3 grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów.

PSP10/3 – PSP14/1 16:15
Kolejność końcowa: PSP14/1, PSP3/3, PSP10/3.

Wyniki grupy C:
PSP3/2 – PSP10/2 15:11
PSP3/1 – PSP10/2 15;2
PSP3/2 – PSP3/1 4:15
Kolejność końcowa: PSP3/1, PSP3/2, PSP10/2.

PSP10/2 – PSP3/4 13:15

PSP10/1: Nadia Klepacz, Jagoda Strzębska. Opiekun: Paweł Stasiński.
PSP3/1: Agata Kania, Roksana Naglarska. Opiekun: Beata Kołodziej.
PSP14/1: Patrycja Zięba, Patrycja Wróbel. Opiekun: Elżbieta Ozdoba.

Wszystkie zawodniczki biorące udział w rozgrywkach zostały nagrodzone słodyczami, a drużyny I-VI otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zawody sędziowały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.