Grafika promująca imprezę

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
 
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 
Ambasador Marcin Maliński wręcza nagrodę jednemu z najlepszych zawodówków Memoriału.

Dziękujemy

Organizatorzy Ogólnopolskich Zawodów Pływackich - 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka - Gmina Ostrowiec Świętokrzyski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie dziękują ambasadorom tego wydarzenia Pani Otylii Jędrzejczak, Panu Arkadiuszowi Skrzypaszkowi, Panu Kazimierzowi Woźnickiemu i Panu Marcinowi Malińskiego oraz osobom, firmom i instytucjom – Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego, Staroście Ostrowieckiemu, Polskiemu Związkowi Pływackiemu, Iguana Group Sp. z o.o., SwimStone Sp. z o.o., Finow Polska Sp. z o.o., Celsa Huta Ostrowiec, P.P.U.H Multi-Tronik, Kancelarii Brokerskiej Grupa Pałasz Sp. z o.o., Ostrowieckiemu Kombinatowi Budowlanemu S.A. i PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński spółka komandytowa za okazane wsparcie organizacji tej imprezy.

Start do konkurencji ze słupka

1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka przeszedł do historii

Finalista olimpijski z Tokio Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) oraz uczestniczka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Aleksandra Polańska (KU AZS UW Warszawa) to odpowiednio najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka – Ogólnopolskich Zawodów Pływackich, które w miniony weekend odbyły się w rodzinnym mieście obu niezwykle zasłużonych dla polskiego pływania osobistości, czyli w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dwudniowej imprezie na Pływalni Rawszczyzna wzięło udział 100 zawodników i 100 zawodniczek z 50 klubów z całego kraju.

Grafika promująca imprezę

Uczcimy pamięć Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

We wtorek zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskich Zawodów Pływackich – 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, które w najbliższy weekend zorganizowane zostaną na ostrowieckiej Pływalni Rawszczyzna. Obaj swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu.

Przemysław Babiarz na stanowisku komentatorskim na Pływalni Rawszczyzna.

Przemysław Babiarz wspomina Jana Wiederka

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy i komentatorów sportowych, od lat związany z publicznym nadawcą. Przemysław Babiarz, bo o nim mowa, kojarzony jest m.in. z relacjonowania najważniejszych imprez pływackich, w których często towarzyszył mu Jan Wiederek. Dziś wspomina swojego przyjaciela i zaprasza na Ogólnopolskie Zawody Pływackie - 1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, który w dniach 24-25 czerwca 2023 odbędą się na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zdjęcie przedstawiające Pawła Słomińskiego (z lewej) i Piotra Woźnickiego (z prawej) na tle ścianki podium na Pływalni Rawszczyzna.

Piotr Woźnicki i Paweł Słomiński zapraszają na Memoriał

Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Pływackiego Piotr Woźnicki i trener Paweł Słomiński zapraszają na Ogólnopolskie Zawody Pływackie - 1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, który w dniach 24-25 czerwca 2023 odbędą się na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Grafika promująca imprezę

Zapraszamy na 1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

W dniach 24 – 25 czerwca 2023 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Ogólnopolskie Zawody Pływackie zatytułowane „Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka”. Impreza poświęcona jest dwóm byłym sportowcom i działaczom sportowym, nierozerwalnie związanym z Ostrowcem Świętokrzyskim. Swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu.