Triumf Słonecznej Werandy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. 2010r.

ImageW Hali Sportowej Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Św. rozegrane zostały mecze finałowe trwającego od 23 stycznia Turnieju Halowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św., którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu w wielkim finale turnieju zespół Słonecznej Werandy pokonał Fitness Centrum 3:1.

Podczas tegorocznych zawodów obserwowaliśmy zmagania siatkarskie 82 uczestników, reprezentujących zakłady pracy jak również drużyny szkolne z  terenu Ostrowca Św. Po rozegraniu rundy zasadniczej do półfinału awansowały drużyny zajmujące cztery pierwsze miejsca w tabeli - Słoneczna Werand, Fitness Centrum, UKS Gump i Aksa.

Mecze półfinałowe:
Słoneczna Weranda – Aksa 3:0 (25:14, 25:15, 25:14)
Fitness Centrum – UKS Gump 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)

Mecze finałowe:
O 3 miejsce: Gump – Aksa 3:1 (25:15, 24:26, 25:18, 25:22)
O 1 miejsce: Słoneczna Weranda – Fitness Centrum 3:1 (25:17, 20:25, 25:19, 25:15)

Mecz pomiędzy zespołami Słonecznej Werandy i Fitness Centrum był godny wielkiego finału. Poziom sportowy mógł zaspokoić najwybredniejszych fanów piłki siatkowej. Młody zespół Fitness Centrum dzielnie stawiał czoła doświadczonej drużynie Słonecznej Werandy, ale ostatecznie zwycięzca fazy zasadniczej turnieju po czterech setach udowodnił swoją wyższość.

Składy czterech najlepszych drużyn:

Słoneczna Weranda: Jarosław Comber, Wojtek Krawętkowski, Zbigniew Saramak, Robert Mucha, Mariusz Rokita, Albert Chamera, Damian Miązek, Jarosław Cichoń, Ryszard Maszel, Sebastian Frynas, Daniel Kozieł.

Fitness Centrum: Jerzy Pacholczyk, Michał Kowalewski, Tomasz Batóg, Jacek Wiązek, Przemysław Reginia, Piotr Brodawka, Damian Świątek, Batóg Jakub, Mateusz Łukawski.

UKS Gump: Wojciech Gawron, Jakub Gawron, Łukasz Sałapa, Rafał Grad, Jakub Opałka, Grzegorz Szczygieł, Grzegorz Jeziorski, Rafał Kiełkiewicz, Damian Bera, Bartłomiej Buczkowski.

Aksa: Mateusz Maj, Kamil Niedbała, Radosław Sroczyński, Hubert Gos, Daniel Radosz, Kamil Radosz, Marcin Cedro, Julian Gumuła, Michał Guliński.

Zespoły, które zajęły miejsca I – IV otrzymały na własność Puchary Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Finałowa czwórka otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji. Statuetkę dla najwszechstronniejszego zawodnika otrzymał Sebastian Frynas z zespołu Słonecznej Werandy, najlepszym atakującym wybrano Piotra Brodawkę z drużyny Fitness Centrum, natomiast statuetka dla najlepszego rozgrywającego przypadła dla Rafała Grada z drużyny Gump. Wszystkim drużyną uczestniczącym w turnieju wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.