Drużyna SMS Absolwenci Starachowice okazała się najlepsza w rozegranym w miniony weekend w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO Turnieju Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W finale zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju pokonali Drużynę Actimela i KS Gump. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów.
Faza grupowa
Grupa A: Drużyna Actimela, KZE, Olimpia II, Somlepsi, SK Baszowice
Grupa B: Fitness Centrum, Top Clean, Leśnicy, Olimpia I, Neptun Ożarów
Grupa C: SMS Absolwenci Starachowice, KS Gump, Ćmielów, Progres Pawłowice
Wyniki grupy A:
KZE - SK Baszowice 0:2 (7:25, 4:25)
Olimpia II - Somlepsi 0:2 (18:25, 24:26)
Drużyna Actimela - KZE 2:0 (25:15, 25:20)
SK Baszowice – Somlepsi 2:0 (25:14, 25:20)
Olimpia II - Drużyna Actimela 0:2 (25:14, 25:8)
Somlepsi – KZE 2:0 (25:18, 25:10)
SK Baszowice - Drużyna Actimela 0:2 (18:25, 22:25)
KZE - Olimpia II 0:2 (20:25, 21:25)
Drużyna Actimela – Somlepsi 2:0 (25:17, 25:21)
SK Baszowice – Olimpia II 0:2 (25:14, 25:18)
Tabela:
1. | Drużyna Actimela | 4 | 8 | 8:0 | 200:156 |
2. | SK Baszowice | 4 | 7 | 6:2 | 190:142 |
3. | Somlepsi | 4 | 6 | 4:4 | 120:170 |
4. | Olimpia II | 4 | 5 | 2:6 | 146:192 |
5. | KZE | 4 | 4 | 0:8 | 115:200 |
Wyniki grupy B:
Top Clean - Neptun Ożarów 2:0 (25:20, 25:23)
RDLP Radom Leśnicy - Olimpia I 0:2 (20:25, 18:25)
Fitness Centrum - Top Clean 2:1 (25:8, 23:25, 15:9)
Olimpia I - Neptun Ożarów 2:1 (25:13, 19:25, 15:8)
RDLP Radom Leśnicy - Fitness Centrum 2:0 (18;25, 15:25)
Olimpia I - Top Clean 1:2 (10:25, 25:19, 15:17)
Neptun Ożarów - Fitness Centrum 0:2 (11:25, 19:25)
Top Clean – RDLP Radom Leśnicy1:2 (23:25, 25:22, 17:19)
Fitness Centrum - Olimpia 2:1 (24:26, 25:20, 15:10)
Neptun Ożarów – RDLP Radom Leśnicy:2:0 (25:22, 25:19)
Tabela:
1. | Fitness Centrum | 4 | 8 | 8:3 | 163:95 |
2. | Olimpia I | 4 | 7 | 6:5 | 215:209 |
3. | Top Clean | 4 | 7 | 6:5 | 218:222 |
4. | Neptun Ożarów | 4 | 5 | 2:6 | 189:178 |
5. | RDLP Radom Leśnicy | 4 | 5 | 2:7 | 93:150 |
Wyniki grupy C:
KS Gump – Ćmielów 2:0 (25:21, 25:18)
SMS Absolwenci Starachowice - Progres Pawłowice 2:0 (25:14, 25:8)
Progres Pawłowice - Ćmielów 0:2 (17:25, 24:26)
SMS Absolwenci Starachowice - KS Gump 2:1 (25:15, 23:25, 15:13)
KS Gump - Progres Pawłowice 2:0 (25:21, 25:11)
Ćmielów - SMS Absolwenci Starachowice 0:2 (13:25, 7:25)
Tabela:
1. | SMS Absolwenci Starachowice | 3 | 6 | 6:1 | 163:107 |
2. | KS Gump | 3 | 5 | 5:2 | 153:134 |
3. | Ćmielów | 3 | 4 | 0:6 | 110:151 |
4. | Progres Pawłowice | 3 | 3 | 0:6 | 107:151 |
Do półfinału rozgrywek awansowało po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy.
Faza finałowa
Półfinał:
Drużyna Actimela - Olimpia I 2:1 (26:28, 22:25, 15:12)
Fitness Centrum - KS Gump 0:2 (23:25, 20:25)
SMS Absolwenci Starachowice - SK Baszowice 2:0 (28:26, 25:17)
Finał:
SMS Absolwenci Starachowice - KS Gump 2:1 (23:25, 25:20,15:3)
SMS Absolwenci Starachowice - Drużyna Actimela 2:0 (25:14, 25:18)
KS Gump - Drużyna Actimela 0:2 (24:26, 18:25)
Kolejność:
1. | SMS Absolwenci Starachowice | 2 | 4 | 4:1 |
2. | Drużyna Actimela | 2 | 3 | 2:2 |
3. | KS Gump | 2 | 2 | 1:4 |
Najlepszy zawodnik w zespole SMS Absolwenci Starachowice - Karol Wróblewski
Najlepszy zawodnik w zespole Drużyna Actimela- Kamil Młynarczyk
Najlepszy zawodnik w zespole KS Gump - Kacper Zarosa
Składy najlepszych drużyn:
SMS Absolwenci Starachowice: Maciej Kosowski, Hubert Kuźdub, Krystian Wrzesień, Szymon Wojtas, Maciej Pietras, Artur Dudek, Karol Strabanik, Rafał Erbel, Jakub Zatorski, Karol Wróblewski, Konrad Michalczak, Daniel Rapcia
KS Gump: Michał Bartnik, Jakub Gawron, Piotr Brodawka, Mateusz Stępień, Piotr Kędziorski, Kacper Zarosa, Łukasz Sałapa, Adam Grabowski, Marcin Cebo, Paweł Skrzypkowski
Drużyna Actimela: Maciej Ziębiński, Patryk Piotrowski, Kamil Krakowiak, Sebastian Dymowski, Mikołaj Partyka, Kuba Majewski, Łukasz Gos, Kamil Młynarczyk
Zobacz: Zdjęcia z turnieju