W piątek 23.01.2025r. zakończył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej, który był rozgrywany na boisku Orlik na os. Ogrody w ramach akcji "Ferie z MOSiR-em". Po pięciodniowych zmaganiach najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych została ekipa FC Pułanki, natomiast w kategorii szkół średnich zespół Da Grasso. Przympomnijmy, w turnieju wzięło udział 19 drużyn, w których wystąpiło w sumie 183 zawodników.
Sport w życiu młodego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, pobudza aktywność fizyczną, a także kształtuje pozytywne cechy charakteru, takie jak zaangażowanie, cierpliwość i odpowiedzialność. Ponadto wychowuje, integruje oraz sprzyja nawiązywaniu przyjaźni. Rywalizacja sportowa stanowi doskonałą okazję do nauki systematyczności, dyscypliny oraz działania zgodnie z zasadami fair play. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowuje coroczne zajęcia pn. „Ferie 2026 z MOSiRem”, które mają na celu, prócz zagospodarowania wolnego czasu od nauki szkolnej, budowanie i pielęgnowanie powyższych cech.

