W dniach 6 – 13.05.2013 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Gimnazjalnych Chłopców w Piłce Ręcznej na rok szkolny 2012/2013. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., a zawody sędziowali Kamil Kieloch, Tomasz Bożek i Tomasz Radowiecki. W zawodach wzięło udział 78 chłopców w 7 drużynach z 4 gimnazjów.
W dniach 7-10.05.2013 r. w Hali Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Chłopców na rok szkolny 2012/2013. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14, gospodarzem zawodów był Andrzej Jeruzal, a wraz z nim sędziowali Tomasz Chmielewski i Kuba Podkowa. W zawodach wzięło udział 100 chłopców w 9 drużynach z 7 szkół podstawowych.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W ramach tego przedsięwzięcia co roku w drugiej połowie maja w całym kraju odbywa się tradycyjny „Bieg Wiosny”. W ubiegłym roku w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin spotkało się z tej okazji prawie 1000 miłośników biegania z naszego miasta. Tegoroczna formuła „Biegu Wiosny”, który zaplanowano na sobotę, 25 maja – została mocno rozszerzona. Nowością jest Bieg Open z nagrodami finansowymi dla najlepszych!
W dniach od 1 do 5 maja 2013r. w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin odbywały się zajęcia w ramach Biegowej Majówki z MOSiR-em. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił mieszkańców Ostrowca Św. i okolic do aktywnego spędzenia długiego weekendu. Na wyznaczonych wokół wodnego akwenu trasach można było wspólnie z innymi amatorami sportu pobiegać lub wziąć udział w zajęciach coraz bardziej popularnego w naszym kraju nordic walking.
W miniony weekend odbyły się ostatnie kolejki rundy zasadniczej w Turnieju Piłki Nożnej Ostrowieckich Zakładów Pracy o Puchar Prezydenta Miasta. Mimo, że do rozegrania pozostały dwa zaległe mecze, to już wyłonione zostały cztery zespoły, które w najbliższą sobotę zagrają w fazie finałowej o tytuł mistrzowski. Faworytem będzie zespół Celsy Huta Ostrowiec, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw.
Bieganie według opublikowanych w kwietniu badań przeprowadzonych przez jedne z niezależnych polskich instytutów badawczych stało się najbardziej popularną aktywnością fizyczną Polaków. Coraz więcej osób biega również w Ostrowcu Św. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwań Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje więcej imprez o takim charakterze, włączając się również do ogólnopolskich akcji, tj. „Biegam Bo Lubię” i „Polska Biega”.