Od 15 do 19 lipca w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin odbywać się będą zajęcia rekreacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów (roczniki 1998-2002) w ramach trzeciego tygodnia pierwszego turnusu „Wakacji na Gutwinie”. Zgodnie z przyjętym harmonogramem – po atrakcjach związanych z zabawą w parku linowym, na piaszczystych boiskach oraz na i w wodzie – tym razem dzieciom zaproponowana zostanie turystyka rowerowa.
Na Pływalni Rawszczyzna zakończył się pierwszy z czterech zaplanowanych na letnie wakacje turnusów zajęć nauki pływania realizowanych w ramach programu „Akademia Pływacka 2013”. Dzieci ze świetlic środowiskowych i osoby indywidualne korzystały z bezpłatnych kursów w dniach 1-12 lipca. Zajęcia odbywały się przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku po godzinie dziennie, a prowadzone były przez instruktorów i trenerów pływania pracujących na co dzień w MOSiR.


Na boisku piłkarskim Kompleksu Boisk Sportowych Orlik w osiedlu Ogrody rozgrywany jest III Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn Orlik Ogrody 2013. W turnieju bierze udział 38 drużyn w trzech kategoriach wiekowych – 7 w Szkołach Podstawowych (IV-VI), 10 w Szkołach Gimnazjalnych i 21 w Open. W rozwinięciu newsa wyniki i tabele (stan po zakończeniu turnieju).
Na sportowo – rekreacyjnych obiektach w Ostrowcu Św. rozpoczęła się akcja „Wakacje z MOSiRem”. Dzieciom, młodzieży, a nawet osobom dorosłym, przedstawiona została ciekawa oferta czynnego wypoczynku. Bardzo dużą popularnością cieszą się bezpłatne kursy nauki pływania na Pływalni Rawszczyzna oraz kolejna edycja wakacyjnego turnieju piłki nożnej na Orliku w Osiedlu Ogrody. Na brak pracy nie narzekają również instruktorzy zatrudnieni w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, gdzie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji.
W piątkowe popołudnie na terenie Kompleksu Boisk Sportowych Orlik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w osiedlu Ogrody rozlosowano skład grup i terminarz spotkań Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Orlik Ogrody 2013. Do rozgrywek – w trzech kategoriach wiekowych – zgłosiło się w sumie 38 zespołów. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszy się grupa Open, w której zagra 21 drużyn! Pierwsze spotkania zaplanowano na najbliższy wtorek, 9 lipca. W rozwinięciu newsa podajemy pełny terminarz rozgrywek.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadził na terenie Pływalni Rawszczyzna kolejną edycję konkursu „Mój pierwszy kontakt z wodą”. Konkurs jak co roku był skierowany do podopiecznych oddziałów „zerowych” ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.