Grzegorz Szymański gościem Świętokrzyskiego Mini Volley Cup w Ostrowcu

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św. odbył się półfinał wojewódzki Świętokrzyskiego Mini Volley Cup dla klas VI dziewcząt i chłopców. Gośćmi honorowymi ostrowieckiego półfinału byli zawodniczka I-ligowego AZS WSBiP KSZO Aleksandra Król oraz wicemistrz świata z 2006 roku, obecnie zawodnik AZS Politechnika Warszawska Grzegorz Szymański.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców z powiatów skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego, jędrzejowskiego, włoszczowskiego, koneckiego i kieleckiego ziemskiego.

Turniej został rozegrany systemem brazylijskim. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Opatowie, natomiast w kategorii chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Rudkach. Awans do finału wojewódzkiego wywalczyło po 8 najlepszych zespołów.

Najlepsza zawodniczka turnieju - Olga Orzechowska - otrzymała klubową koszulkę AZS WSBiP KSZO od Aleksandry Król, a najlepszy zawodnik - Tobiasz Cieślik - koszulkę AZS Olsztyn z autografem od Grzegorza Szymańskiego.
Słodki poczęstunek dla zawodników przygotowała Piekarnia Skalski z Ostrowca Św.