Dwa zwycięstwa Polek w Ostrowcu Św.

Wczoraj w Ostrowcu Św. rozpoczął się międzynarodowy turniej w piłce siatkowej kobiet. W zawodach biorą udział AZS KSZO oraz reprezentacje kadetek Polski i Słowacji.

W pierwszych dwóch dniach zgromadzeni w hali KSZO kibice mogli zobaczyć w akcji siatkarskie reprezentacje Polski i Słowacji. Dwukrotnie lepsze okazały się podopieczne Andrzeja Urbańskiego, które pokonały swoje rówieśniczki ze Słowacji 3:1 i 3:0. Bardziej wyrównany przebieg miało pierwsze spotkanie, które rozpoczęło się od prowadzenia naszych południowych sąsiadek. W dalszej części meczu lepiej radziły już sobie Polki i to one wyszły zwycięsko z meczu otwarcia. Do rewanżu młode Polski podeszły niezwykle poważnie i w pierwszych dwóch setach rywalki nie miały zbyt dużo do powiedzenia. W trzecim secie, kiedy na parkiecie w polskiej drużynie pojawiło się wiele zmienniczek inicjatywę przejęły reprezentantki Słowacji. Końcówka znów należała jednak do Polek. W środę obie reprezentacje zagrają z gospodarzami turnieju – drużyną pierwszoligowego AZS KSZO Ostrowiec Św. Wstęp na oba spotkania jest darmowy.