Featured

Ostrowiec znów pobiegł z całą Polską

Ostrowiec Św. kolejny raz przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Podobnie jak przed dwoma laty Bieg Wiosny odbył się w pięknej leśnej scenerii Ośrodka Rekreacyjnego „Gutwin” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W trzech biegach wzięło w sumie udział 918 osób, głównie uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W biegu głównym wzięli udział wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich oraz wiceprezydent Ostrowca Św. Paweł Górniak.

Zobacz zdjęcia: Polska Biega 2012

Zanim na poważnie rozpoczęło się bieganie do wspólnej zabawy zaproszone zostały przedszkolaki. Dla najmłodszych przygotowano pięć konkursów sprawnościowych. Do rywalizacji stanęło 59 dzieci w wieku przedszkolnym.

Najlepsze trójki konkursów sprawnościowych dla przedszkolaków:
Sprawnościowy tor przeszkód: Oskar Karaś,  Ola Baka, Iga Kolasa.
Rzuty woreczkiem do kółka hola hop: Antek Kopczewski, Wiktoria Ciepiela, Karol Zając.
Przenoszenie kółek ringo: Amelia Bień, Ola Baka, Maciej Wiśniewski.
Bieg z rakietką tenisową: Kacper Pytlakowski, Mikołaj Mazur, Julek Brzeźnicki.
Strzały do bramki: Mikołaj Mazur, Wiktoria Ciepiela, Amelia Bień,

Tuż po zakończeniu konkursów dla przedszkolaków rozpoczął się Bieg Wiosny 2012. Na 2800-metrowej trasie przeważali uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy rywalizowali w konkursie na najliczniejszą reprezentację. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Nagrodzone zostaną te placówki, z których bieg ukończyła największa liczba uczniów w stosunku do ogółu uczniów szkoły. Wyniki konkursu zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.mosir.ostrowiec.pl.

Na koniec odbyły się jeszcze dwa biegi specjalne – Bieg Vipów oraz Bieg Open o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. W pierwszym obok znanych z ostrowieckich boisk sportowców pobiegli nauczyciele i dyrektorzy ostrowieckich szkół. Na mecie mierzącego 930 metrów biegu najszybciej zameldował się grający trener piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec Św. Rafał Lasocki. Tuż za nim finiszował kapitan szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Tomasz Radowiecki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Piotr Kurek. Najliczniejszą grupę stanowiły siatkarki AZS WSBiP KSZO, które stawiły się w 9-osobowym składzie. Najszybciej trasę pokonała rozgrywająca Ewelina Świerszcz.
Kończący imprezę Biegu Open stał na wysokim poziomie. Prym wiedli w nim zawodnicy lekkoatletycznego klubu MUKS THM Ostrowiec, a puchary ufundowane przez prezydenta Ostrowca Św. trafiły w ręce Sylwestra Lepiarza i Karoliny Mierzejewskiej.