Ostrowiec Świętokrzyski ponownie stanie się stolicą polskiego pływania. W dniach 12–14 czerwca 2026 roku na Pływalni Rawszczyzna odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sezonu – PGE Grand Prix Polski w Pływaniu 2026, połączone z 4. Memoriałem Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka. To wydarzenie, które łączy sportową rywalizację na najwyższym poziomie z hołdem dla dwóch wybitnych postaci polskiego sportu.
Zbliża się wielkie otwarcie kolejnej edycji jednego z najpopularniejszych wydarzeń biegowych w regionie! Już w niedzielę 17 maja w Ośrodku Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartuje 1. runda cyklu „XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty”. To wyjątkowa okazja, by rozpocząć sportową przygodę w malowniczej scenerii leśnych ścieżek i stawów Gutwinu.

