Uczestniczki turnieju

I Ostrowiecka Volleymania 2019/2020

W dniu 16 listopada 2019 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został I Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt „Ostrowiecka Volleymania” na rok szkolny 2019/2020. W turnieju mogły uczestniczyć uczennice osobno z klas VI, V, IV i młodsze. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5. Zawody sędziowały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

KLASY VI

W zawodach w kategorii klas VI-tych wzięło udział 30 dziewcząt w 6 drużynach z 5 szkół podstawowych, gry toczyły się w czwórkach. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowały dwie drużyny z grupy i zagrały : mistrzynie o miejsca I-II, wicemistrzynie o miejsca III-IV

Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP3/2: Oliwia Stalewska, Roksana Naglarska , Julia Szymańska, Patrycja Gadaj, Marika Motyka, Klaudia Steciuk. Opioekun: Beata Kołodziej , Maria Jaros
PSP7: Julia Pokrzywa, Maja Podleśko, Maja Gałka, Nikola Radlak, Marcelina Głąb, Anna Popek. Opiekun: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik, Wojciech Lis.
PSP10: Julia Fudalewska, Maja Wilk, Zuzanna Wójcicka, Magdalena Dobrowolska, Emilia Stachurska. Opiekun: Paweł Stasiński.

KLASY V

W zawodach w kategorii klas V-tych wzięło udział 28 dziewcząt w 7 drużynach z 4 szkół podstawowych, gry toczyły się w trójkach. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. w finale mistrzynie z grupy A i B zagrały o miejsca I-II, wicemistrzynie o miejsca III-IV.

PSP5 – PSP10/2 15:12
Kolejność końcowa: 1.psp5, 2.psp10/2,3.psp14/2.

Kolejność końcowa : 1. PSP10/1, 2.PSP5,3.PSP10/2,4.PSP14/3,5.PSP14/2,6.14/1

PSP10/1: Jagoda Strzębska, Aleksandra Wasek, Lena Curyłło. Opiekun: Paweł Stasiński.
PSP5: Maja Nowak, Zofia Miller, Maja Rafalska, Gaia Rokita. Opiekun: Andrzej Waniel.
PSP10/2: Oliwia Krawczyk, Zuzanna Wasek, Weronika Kurek. Opiekun: Paweł Stasiński.

KLASY IV

W zawodach w kategorii klas IV-tych wzięło udział 21 dziewcząt w 9 drużynach z 4 szkół podstawowych, gry toczyły się w dwójkach . Zawody zostały rozegrane w 3 grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Zwycięskie zespoły zagrały o miejsca I-III , wicemistrzynie o miejsca IV – VI.

PSP10/1 – PSP7/3 15:4
Kolejność końcowa: 1.PSP10/1,2. PSP14/2,3.PSP7/3.

Wyniki grupy C:
PSP3 – PSP7 15:10
PSP10/2 – PSP3 5:15
PSP7 – PSP10/2 15:9
Kolejność końcowa: 1.PSP3, 2. PSP7/1, PSP10/2.

PSP10/1: Nadia Klepacz, Małgorzata Batugowska. Opiekun: Paweł Stasiński
PSP14/1: Zuzanna Zagraj, Nadia Walczyk, Gabriela Okleka. Opiekun: Małgorzata Comber
PSP3: Zofia Roszczypała, Amelia Donoch, Kalina Kozakiewicz. Opiekun: Maria Jaros, Beata Kołodziej.

Wszystkie zawodniczki biorące udział w rozgrywkach zostały nagrodzone słodyczami, a drużyny I-VI