13-latkowie rywalizowali w Ostrowcu Św.

Dwa kluby kieleckie Korona-Swim i Salos-Cortile oraz KSZO Ostrowiec reprezentowały nasze województwo w drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-lat, w zawodach rozegranych w sobotę i niedzielę na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. W sumie wystartowało w nich 313 zawodników z 52 klubów z regionu południowo-wschodniej Polski.
W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli zawodnicy Jordana Kraków przed Ikarem Mielec i SP 190 Łódź, a nasze drużyny uplasowały się odpowiednio Korona na 16-tym, a Salos-Cortile na 22-gim miejscu. Zawodnicy KSZO Ostrowiec brali udział w zawodach poza konkurencją.
Na czternastym miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodów wśród chłopców (suma punktów FINA za cztery starty) sklasyfikowany został Bartłomiej Gibalski / Salos-Cortile Kielce.
W zestawieniu ogólnopolskim za dwie rundy zwyciężyli zawodnicy MKP Szczecin przed Jordanem Kraków i Słowianką Gorzów Wlkp. Korona Kielce zajęła 30-tą a Salos-Cortile 50-tą pozycję. Wręczenie nagród dla trenerów 10-ciu najlepszych drużyn odbędzie sie podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-lat, które rozegrane zostaną w dniach 1-3 lipca br. w Dębicy.