• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 25.jpg
  • 26.jpg

Logo OstrowiecBiega.pl

Baner promujący wydarzenie

 

Ogłoszenia

Uwaga ! Zapraszamy na ZAJĘCIA RUCHOWE organizowane przez MOSiR:

  • w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO:
    - Pilates: wtorek i czwartek o godz. 18.30
    - Joga (grupa ogólna): poniedziałek i środa o godz. 18.30
    - Joga (grupa początkująca): wtorek i czwartek o godz. 19.30
  • na Pływalni Rawszczyzna:
    - Aqua Power (aquarobic): poniedziałek o godz. 18.00 i 19.00
    - Aquarobic: wtorek i czwartek o godz. 18.00 i 19.00
    - Aqua Senior (aquarobic): sobota o godz. 9.00, 10.00 i 11.00

W związku z odbywającymi się w dniach 12-14 czerwca na Pływalni Rawszczyzna zawodami PGE Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu - 4. Memoriał Z. Pacelta i J. Wiederka basen będzie niedostępny dla klientów od czwartku (11 czerwca) od godziny 20 do końca tygodnia.

Sauna i siłownia w Dziale Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Pływalni Rawszczyzna będą nieczynne od piątku (12 czerwca) od godziny 15 do końca tygodnia.

Zajęcia Aqua Senior zaplanowane na 13 czerwca (sobota) nie odbędą się. Zajęcia zostają przeniesione na 27 czerwca (sobota). Jednocześnie informujemy, że karnety na zajęcia Aqua Senior ważne w okresie od 23 maja do 21 czerwca zostaną automatycznie przedłużone do 27 czerwca.

Dzieci chętnie brały udział w animacjach prowadzonych na scenie.
Featured

Na Gutwinie znów było fajnie!

W niedzielne popołudnie 10 sierpnia odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współpracy partnerów, instytucji i spółek miejskich, by kolejny raz z rzędu krzyknąć hasło: „Na Gutwinie jest fajnie!”. Patronat honorowy nad piknikiem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.

 

Celem imprezy od lat jest niezmiennie promocja zdrowia i aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym z wykorzystaniem walorów środowiska naturalnego, czyli naszego pięknego Gutwinu. W tym roku dodatkowo piknikowi przyświecało hasło EKOLOGIA, czyli zdrowa ekologiczna rywalizacja, recykling, drugie życie odpadów, prawidłowe segregowanie śmieci.

Pogoda, uczestnicy i zaproszeni wystawcy w tym roku dopisali. Na dzieci czekały wspaniałe atrakcje, takie jak: spektakl interaktywny pn. „Śmieciaki ratują świat!”, koncert piosenek autorskich „Fionka Dzieciom”, czy dmuchane zjeżdżalnie.

Program pikniku został zrealizowany dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, instytucji miejskich i sponsorów, takich jak „Benefit Systems”, którzy współtworzyli różne warsztaty dla dzieci, np. z majsterkowania, szkicowania na sztalugach, tworzenia rekwizytów do scenografii Żaby Żakliny, tworzenia biżuterii z ekologicznych odpadów, budowania drewnianych domków dla zapylaczy, malowania twarzy, czy zaplatania warkoczyków.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się animacje sportowe, gdzie wraz z instruktorami MOSiR dzieci mogły wziąć udział w zabawach i zdobyć nagrody.
Bardzo duże brawa należą się dla zawodników Sekcji Bokserskiej KSZO i Akademii Młodego Wojownika Taekwondo. W ich występie widać było ogromną pasję młodych ludzi i determinację, jaką wkładają w sport.

Nie zabrakło także stoisk ze zdrową żywnością i loterii fantowej, a na głodnych czekała kiełbaska, popcorn i wata cukrowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego pikniku rodzinnego, jak również wszystkim gościom, którzy zechcieli nas odwiedzić.

Partnerzy pikniku: Benefit Systems, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Urząd Miasta Wydział Ekologii i Infrastruktury, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Warsztaty Terapii Zajęciowej SZANSA, Krajowa Administracja Skarbowa w Kielcach, Fundacja Z SERCA – MARTA KŁONICA, Centrum Pozytywnego Nauczania Marta Kłonica, Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych, Rada Osiedla Gutwin, Fundacja „Bo w nas jest MOC”, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Centrum Usług Społecznych, Klub Przyjaciół Dawnych Samochodów, TBM SNACKS, OSTO Ostrowiec Św., Sekcja Bokserska KSZO, Jacentowska Piwniczka Smaku, Wojska Obrony Terytorialnej.

 

Do zobaczenia za rok!