Grafika promująca imprezę

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Grafika przycisku

 

Patroni Memoriału

Logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki
Logotyp Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Logotyp Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
Logotyp Wojewody Świętokrzyskiego
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 

Patroni Memoriału

Logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki
Logotyp Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
 
Logotyp Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
Logotyp Wojewody Świętokrzyskiego
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 
Atrakcyjne nagrody dla pływaków 4. Memoriału Z. Pacelta i J. Wiederka!
Featured

Atrakcyjne nagrody dla pływaków 4. Memoriału Z. Pacelta i J. Wiederka!

PGE Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu – 4. Memoriał Z. Pacelta i J. Wiederka, zawody zaplanowane w dniach 12-14 czerwca 2026 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim – zapowiadają się jako jedno z najbardziej prestiżowych i lepiej opłacanych wydarzeń pływackich w kraju. Pula nagród regulaminowych PGE Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu została wzmocniona o nagrody ufundowane przez organizatora i partnerów Memoriału.

 

Zawody tradycyjnie upamiętniają dwie wybitne postacie polskiego sportu – Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, których wkład w rozwój pływania i sportu olimpijskiego pozostaje nieoceniony. Wysoki poziom sportowy, nowoczesna infrastruktura oraz wyjątkowa atmosfera sprawiają, że Memoriał staje się jednym z najważniejszych punktów sezonu, a w tym roku rangę zawodów dodatkowo wzmocniło włączenie jej w cykl PGE Grand Prix Puchar Polski.

 

Zgodnie z regulaminem PGE Grand Prix Puchar Polski w kategorii Open nagradzanych jest 6 zawodniczek i 6 zawodników (1200zł za 1. miejsce, 1000zł za 2. miejsce, 800zł za 3. miejsce, 700zł za 4. miejsce, 600zł za 5. miejsce, 500zł za 6. miejsce), którzy w trzech najlepszych startach zgromadzą największą liczbę punktów.
Nagrodę finansową w wysokości 500zł otrzymają najlepsza zawodniczka i zawodnik, którzy uzyskają największą liczbę punktów w poszczególnych stylach – za sumę dwóch najlepszych startów (po 1 zawodniczce i 1 zawodniku ze stylu: motylkowy, grzbietowy, klasyczny, dowolny oraz zmienny).
W każdej kategorii wiekowej nagradzana jest jedna zawodniczka i jeden zawodnik, którzy w trzech startach zgromadzą największą liczbę punktów WA (400zł w kategorii junior 17-18 lat oraz 300zł w kategoriach junior młodszy 16, 15 i 14 lat).
Nagrodzeni zostaną też trenerzy najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika w kategorii Open.
Medalem, dyplomem oraz pamiątkowym gadżetem nagradzani będą zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 w każdej konkurencji w kategorii open i w kategorii 18 lat i młodsi.

 

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w odróżnieniu do innych zawodów cyklu PGE Grand Prix Puchar Polski, przyznane zostaną dodatkowe nagrody i wyróżnienia - Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka.
Nagrody finansowe (1200 za 1. miejsce, 1000zł za 2. miejsce i 800zł za 3. miejsce) trafią do najlepszych w klasyfikacji Open – oddzielnie kobiety i mężczyźni za sumę punktów z trzech startów.
W klasyfikacjach rocznikowych juniorów młodszych 14, 15, 16 oraz juniorów 17-18 lat (oddzielnie kobiety i mężczyźni) nagrody rzeczowe (vouchery o wartości 300, 250 i 200zł do sklepu internetowego h2oshop.pl) otrzymają sklasyfikowani na miejscach 1-3 za sumę punktów z trzech startów.
Zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-3 w konkurencjach memoriałowych w klasyfikacji Open - otrzymają nagrody finansowe w wysokości (1000 za 1. miejsce, 800zł za 2. miejsce i 500zł za 3. miejsce).
Zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-3 w konkurencjach memoriałowych w klasyfikacji junior młodszy 14-16 lat - otrzymają nagrody finansowe w wysokości (500 za 1. miejsce, 300zł za 2. miejsce i 200zł za 3. miejsce).
Uczestnicy konkurencji 200m „chocolate box” otrzymają zestawy upominków.

Ponadto vouchery o wartości 100zł do sklepu internetowego h2oshop.pl otrzymają zwycięzcy 36 wytypowanych przez organizatora serii.

 

Start w imprezie zadeklarowało 546 zawodników i zawodniczek z 89 klubów. Reprezentacja gospodarzy - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski liczyć będzie 19 osób, a powołanie na zawody otrzymali Alina Bobrovska, Zuzanna Maj, Antoni Dębski, Cyprian Sikora, Jakub Isser-Dryka, Antonina Bednarska, Sandra Wójtowicz, Antoni Grzesik, Mikołaj Ura, Olivia Karpowicz, Antoni Miska, Ignacy Góralski, Sara Sokół, Tomasz Luśtyk, Laura Gil, Amelia Kozub, Gabriel Ambroszko, Savelii Nikolchenko, Szymon Batugowski.

 

Zobacz: Lista zgłoszonych klubów | Lista zgłoszonych zawodników

 

Honorowy Patronat nad imprezą sprawują Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Pływacki, Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Starosta Ostrowiecki Agnieszka Rogalińska i Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec. Ambsadorami zawodów są Otylia Jędrzejczak, Paweł Słomiński, Kazimierz Woźnicki, Piotr Woźnicki i Marcin Maliński.

 

Grafika promująca wydarzenie