• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 25.jpg
  • 26.jpg

Logo OstrowiecBiega.pl

Grafika promująca zadanie
Featured

Budżet Obywatelski Ostrowca Świętokrzyskiego: Siła i sporty walki

Od maja w Dziale Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Pływalni Rawszczyzna realizowane jest zadanie w ramach projektu „Siła i sporty walki”, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego na 2026r. Założenia projektu obejmowało przygotowanie sali do treningów, wyposażenie siłowni oraz organizację przez 8 miesięcy bezpłatnych zajęć z wykwalifikowanych instruktorem dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w dyscyplinach MMA, K1, Zapasy i Boks.

Modernizacja dotychczasowej siłowni obejmowała dostawę i montaż urządzeń. W ramach zadania zamontowano m.in. bieżnie, orbitrek, rowery, maszyny na mięśnie poszczególnych partii ciała, ławki do ćwiczeń, bramę wielofunkcyjną umożliwiającą wykonywanie różnorodnych ćwiczeń oraz akcesoria typu piłki lekarskie, zestawy hantli itp.

Sala do treningów sportów walki powstała w miejscu dotychczasowej sali konferencyjnej. Przystosowanie jej do przeprowadzenia zajęć wymagało dostawy i montażu maty podłogowej i ściennej z pianki.

Obie sale udostępnione zostały mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego w poniedziałek 4 maja. Zajęcia z MMA, K1 i Zapasów odbywać się będą 2 razy w tygodniu, natomiast treningi bokserskie 3 razy w tygodniu. Z nowoczesnego zaplecza siłowni w ramach projektu korzystać będzie można w dwóch blokach (rano i wieczorem), codziennie od poniedziałku do piątku. W ramach projektu od maja do końca 2026 roku zaplanowano 69 treningów MMA, 67 w Zapasach, 69 w K1 i 100 Boksu (każdy po 1,5-godziny) oraz 33 sesje sparingowe.

Dziś na Pływalnia Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim o zadaniu "Siła i sporty walki" na spotkaniu z mediami mówili m.in. autorzy projektu, Artur Łakomiec - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i Dyrektor MOSiR Piotr Wańdoch.