• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg
  • 15.jpg
  • 16.jpg
  • 17.jpg
  • 18.jpg
  • 19.jpg
  • 20.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 23.jpg
  • 24.jpg
  • 25.jpg
  • 26.jpg

Logo OstrowiecBiega.pl

Paweł Heda finiszuje jako pierwszy w marszu nordic walking
Featured

Lepiarz, Gontarczyk, Łukasiewicz, Heda oraz Pucułek - Witek najszybsi na inaugurację XIV MosirGutwinRun 2026

Inauguracyjna runda cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026 przyniosła wszystko, za co ostrowiecka impreza jest lubiana - dobrą frekwencję, sportowe emocje, rodzinną atmosferę i mocne otwarcie rywalizacji w maratonie i półmaratonie na raty. Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) i Rafał Gontarczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Gonti Run Team) rządzili na trasie biegów, dzieląc się zwycięstwami. Na dystansie 10km lepszy okazał się Lepiarz, a w biegu na 5km udanie zrewanżował mu się na finiszu Gontarczyk. Wśród kobiet równych sobie nie miała dominatorka biegów na Gutwinie - Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Św. / Delia Runningteam). Po raz pierwszy na trasie zaliczanej do półmaratonu na raty w sportowej rywalizacji wzięli udział uczestnicy marszu Nordic Walking. Zwyciężyli Paweł Heda (Nietulisko Duże, KuNie) i Estera Pucułek - Witek (Ostrowiec Świętokrzyski).W niedzielę 17 maja 2026 roku Ośrodek Gutwin ponownie stał się centrum biegowego życia regionu. W 1. rundzie tegorocznego cyklu wystartowało 351 uczestników, a linię mety osiągnęło 89 osób w biegu na ok. 10 km, 146 osób w biegu na ok. 5 km, 66 uczestników w marszu Nordic Walking oraz 50 dzieciaków w biegach od 100 do 1000 metrów.Pogoda sprzyjała rywalizacji – chłodne, rześkie powietrze i ustępujący deszcz stworzyły idealne warunki do biegania po leśnych ścieżkach Gutwinu.

 

Biegi główne – szybkie tempo i mocne otwarcie


Na starcie dystansu 10 km, zaliczanego do maratonu na raty, stanęło blisko 90 osób. Trasa, tradycyjnie prowadząca wokół stawów i przez leśne dukty, pozwoliła na szybkie bieganie, a wielu uczestników już w pierwszej rundzie wypracowało solidną bazę do walki o podium. Mocne tempo od początku narzuciła dwójka faworytów - Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) i Rafał Gontarczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Gonti Run Team). Po kilku metrachach wspólnego biegu Lepiarz zdecydował się na atak i udało mu się zbudować przewagę, z którą bezpiecznie dobiegł do mety, łamiąc przy tym barierę 35 minut (34:56)! Gontarczyk walczył do ostatnich metrów, ale pozwoliło to na mecie „tylko” na 35:22. Trzeci na mecie Dawid Krzysiek (Bieliny, UKSM Ekipa Bielachy) zanotował już znaczną stratę (37:31). Wśród kobiet całe podium przypadło w udziale ostrowczankom. Pierwsza była Dominika Łukasiewicz (MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Św. / Delia Runningteam) - 41:48, druga Kinga Myśliwska (Dream Team Wokół Łysej Góry) - 44:33, a trzecia Ula Sokół (ZSOMS / BBL / OstroBiec) - 49:42.

ZobaczWyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

 

Finiszerzy na dystansie półmaratony na raty

.Jeszcze liczniejsza była rywalizacja na 5 km, gdzie ponad 140 biegaczy rozpoczęło zmagania w ramach półmaratonu na raty. W czołówce znów zameldowała się ta sama trójka, który triumfowała na dystansie dwukrotnie dłuższym, zgłaszając tym samym swoje aspiracje do walki o tytuły Super GutWinnerów. Walka o zwycięstwo tym razem trzymała jednak w napięciu do ostatnich metrów, a pierwszy linię mety przeciął ostatecznie Rafał Gontarczyk (16:41), rewanżując się tym samym Sylwestrowi Lepiarzowi (16:43). Trzeci na mecie ponownie zameldował się Dawid Krzysiek (18:21). Wśród kobiet, podobnie jak w biegu na ok. 10km, najlepsza znów okazała się Dominika Łukasiewicz (18:35), a druga była Kinga Myśliwska (21:58). Na trzecim miejscu finiszowała natomiast Gabriela Bera (Huta Koszary, Dream Team wokół Łysej Góry), z czasem 23:49.

ZobaczWyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu NW na 5km.

Nordic Walking – mocna grupa i świetna energia

 

Grupa Kijowa Wataha była licznie reprezentowana podczas marszu Nordic Walking


W marszu Nordic Walking udział wzięło 66 zawodników, którzy – jak co roku – stworzyli jedną z najbardziej pozytywnych i uśmiechniętych grup na trasie. Najwięcej powodów do radości mieli Paweł Heda (Nietulisko Duże, KuNie - 36:52), Robert Zaleski (Kunów - 37:49) i Krzysztof Tworzewski (Ostrowiec Świętokrzyski, Kijowa Wataha - 39:41) wśród panów oraz Estera Pucułek - Witek (Ostrowiec Świętokrzyski - 38:53), Ewelina Walczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Kijowa Wataha - 39:09) i Anna Kępczyńska (Ostrowiec Świętokrzyski - 40:43) wśród pań, którzy osiągnęli historyczne, pierwsze oficjalne podium w marszu Nordic Walking rozgrywanego podczas cyklu MosirGutwinRun!

ZobaczWyniki marszu NW na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu NW na 5km.

Biegi dziecięce – emocje największe, uśmiechy najszczersze

 

Rywalizacja najmłodszych dostarczyła najmłodszym dużo radości


Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi dla najmłodszych. Dziesiątki kibiców, wśród których nie brakowało rodzin młodych adeptów biegania, dopingowały dzieci na krótkich dystansach, a atmosfera była pełna radości i sportowej zabawy. W biegach z rywalizacją, dla najstarszych dzieci (rocznik 2014-2016 – dystans 1000m) zwyciężyli Nikola Dyjewska, Estera Gałęzia i Oliwia Bednarska wśród dziewczynek oraz Mateusz Pawelec, Oliwier Maruszak i Jan Śliwka wśród chłopców.

ZobaczWyniki biegów dzieci | Zdjęcia z biegów dzieci.

Pierwsza runda pokazała, że MosirGutwinRun to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim społeczność – od doświadczonych biegaczy, przez amatorów, po całe rodziny spędzające aktywnie czas.Przed uczestnikami jeszcze pięć rund – kolejna już 7 czerwca 2026. Walka o tytuł SuperGutWinera, nagrody w licznych kategoriach wiekowych oraz koszulki i medale za ukończenie maratonu lub półmaratonu na raty dopiero się zaczyna!

Wspierają XIV MosirGutwinRun 2026


Patronat honorowy: Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerzy: Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Pizzeria DaGrasso, Sport Medical Rehabilitacja - Konrad Sulik, Depil Concept, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Salon Komputerowy Render 2000, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Sport, Finow Polska Sp. z o.o., Studio Figura, Grupa Pałasz Ubezpieczenia, TBM Sp. z o.o., Sochacki-Serwis sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Signal, Dietetyk Naturhouse, Restauracja Midori Sushi, PPHU Drukarnia, Active Zone, Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Partner techniczny: RFID Solutions - dostawca Systemu Pomiaru Czasu Gepard.

Patroni medialni: TVP 3 Kielce, Lokalna.TV, Radio Ostrowiec, Radio Rekord Świętokrzyskie, Gazeta Ostrowiecka, Echo Dnia, Radio Kielce.